Maardu Kunstide Kooli uudised

Konkursi võitja Uljana Divissenko töö

2022. aasta novembris kuulutas Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) välja 20. korda toimuvat laste joonistusvõistlust „Eesti koolilaste metsapostkaart“. Kaartide teema oli – „Meil on sõbrad metsas“.

Konkursile saadeti 4426 tööd vabariigi 180 õppeasutusest. Kaks kuud hiljem, 2023. aasta jaanuaris, teatasid korraldajad kauaoodatud tulemused. Rahvahääletusel valiti välja 24 tööd ja 12 auhinnati žüriiliikmete poolt.

Maardu Kunstide Kooli kunstiosakonna lapsed valmistasid koos õpetaja Olga Haakiga konkursile 38 tööd. Kokkuvõttes pääsesid meie koolist poolfinaali kaks loovtööd, millest üks – Uljana Divissenkolt – tuli võitjaks!

Uljana Divissenko joonistus pealkirjaga „Rebaseke otsib sõpra“ ja teised 35 parimat võidutööd avaldatakse Riigimetsa Majandamise Keskuse postkaartide komplektina.

Täname kõiki lapsi lastejoonistuste võistlusel osalemise eest ning õnnitleme Uljana Divissenkot ja õpetaja Olga Haaki loomingulise võidu puhul!

1. – 4. detsembril toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA vabariiklik konkurss „Eesti kõla XI“. Konkursi idee on anda noortele pianistidele võimalus ja tõuge avastada ja realiseerida oma võimeid, arendada oma annet ja leida endas see, mille olemasolust varem ei teatud.

Konkursil osales 111 last Eesti erinevatest muusikaõppeasutustest. Maardu Kunstide Koolist esinesid kaks klaveriõpetaja Jekaterina Deržavina juhendatavat õpilast. II B vanusekategoorias sai konkursi tulemuste järgi kolmanda preemia 4. klassi õpilane Anna Kremenetski ja IV B vanusekategoorias sai diplomi 8. klassi õpilane Andrei Dudakov.

Õnnitleme õpetajat Jekaterina Deržavinat ja meie kooli andekaid õpilasi eduka esinemise puhul!

Jekaterina Semenova

Maardu Kunstide Kooli õppealajuhataja

Andrei Dudakov koos õe ja ema Marinaga, paremal – õpetaja Jekaterina Deržavina