Häirekeskus ootab konkursile „Lumest lumele“  töid, mis õpetavad lastele 112 numbrit

Häirekeskus korraldab taas lastele suunatud konkurssi „Lumest lumele“, mille eesmärk on tõsta teadlikkust hädaabinumbrist 112. Konkursil osalemiseks tuleb lühinumber 112 loomingulisel viisil pildile või videole salvestada ning konkursitöö Häirekeskuse Facebooki ürituse lehele postitada.  

Konkursile on oodatud osalema lasteaiad, koolid, noorte huviringid, aga ka pered üle Eesti. Pildi või video tegemisel tuleb kujutada lühinumbrit 112, inspiratsiooni võiks ammutada lumest. Fotosid ja videoid saab konkursile esitada kuni 4. veebruarini. Kõikide esitatud tööde seast valib Häirekeskuse žürii välja 10 parimat, mis lähevad rahvahääletusele. Rahvahääletus toimub Häirekeskuse Facebooki lehel ja kestab kuni 11. veebruarini, mil tähistatakse ka üleeuroopalist 112 päeva. Enim hääli kogunud pildi või video autor saab auhinnaks hariva „Aga mina“ põrandamängu, mille kaudu saab suurendada laste teadmisi sellest, kuidas vältida vigastuste tekkimist kodus, mänguväljakutel, rannas, matkal ja liikluses.

Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela sõnul on lapsed iga aastaga üha tublimad hädaabinumbrile helistajad. „Lapsed teevad hädaabinumbrile väga eeskujulikke kõnesid, kus kuulavad hoolikalt päästekorraldaja juhiseid ning vastavad tema küsimustele. Kõige olulisem info, mille päästekorraldaja kõne käigus välja selgitama peab, on mis juhtus ja kus juhtus. Seda, mis juhtus, oskavad lapsed üsna eeskujulikult selgitada. Sageli jäävad nad aga hätta oma asukoha ütlemisega. Mistõttu lisaks sellele, et kasvatajad, õpetajad ja lapsevanemad õpetavad lastele selgeks hädaabinumbri 112, võiksid nad ka selgitada, kuidas tuvastada enda asukoht,“ sõnab Alvela.

Lihtsad juhised, kuidas igast nutitelefonist enda koordinaate määrata, leiab Häirekeskuse kodulehelt.  Lisaks on Häirekeskuse kodulehelt www.112.ee leitav hariv rubriik “Lastenurk”. Lõbusate õppematerjalide abil saab lastele selgitada, millal helistada hädaabinumbrile ja kuidas abi kutsuda. Materjalid on mõeldud kasutamiseks nii kodus koos vanematega kui ka lasteaia- ja koolitundides.