Uus Maardu Sotsiaalmaja pidas sarikapidu

Uus Maardu Sotsiaalmaja pidas 26. jaanuaril sarikapidu, millega tähistati maja täiskõrgusesse jõudmist ja tagati hoonele hea õnn. Traditsiooni kohaselt paigaldati hoone kõige kõrgemale tipule pärg. Vanade kommete järgi peab pärja maha võtma maja omanik, kellele seda lihtsaks ei tehta – pärg on kõrgel ning selle maha võtmiseks on vaja tööriistade käsitlemise oskuseid. Tänase sarikapeoga tänati kõiki projekteerijaid ja ehitajaid nende suurepärase töö eest ja võeti kokku olulisemad ehitusetapid. Peagi paigaldatakse majale katus ja algavad sisetööd.

Uue sotsiaalmaja kui väga oodatud sotsiaalse väärtusega objekti valmimine saab olema suureks rõõmuks meie linna elanikele, sest hoone tuleb veelgi mugavam ja kaasaegsem. Hoone projekteeriti spetsiaalselt sotsiaalmaja vajaduste kohaselt, selles elavatel erivajadustega inimestel on lihtsam igapäevaste ülesannetega toime tulla ja täisväärtuslikku elu elada.

Kolmekorruseline hoone suletud netopinnaga ligi 1560 m2 tuleb keskkonnasõbralik ja energiasäästlik. See vastab kõikidele ohutusnõuetele ning tagab seal viibivate inimestele ja personali turvalisuse ning mugavuse. Uues sotsiaalmajas saab olema 44 korterit, sealhulgas 10 korterit erivajadustega inimestele.

Ehitust teostavad Enska Ehitus OÜ ja Magma AS. Uus Maardu Sotsiaalmaja peab valmima 2023. aasta sügiseks.